EKSKLUZIVNO: JUTARNJI PRVI DONOSI Kompletne liste SDP-ove stranačke koalicije za svih deset izbornih jedinica

Jutarnji list, Vijesti
Izvor: Goran Mehkek / CROPIX

Pišu Goran Penić i Ivanka Toma

Prema neslužbenim informacijama s Predsjedništva SDP-a koje Glavnom odboru stranke predlaže kandidate na izbornim listama, prvi na listi u I izbornoj jedinici bit će predsjednik stranke Zoran Milanović, druga će biti predsjednica HNS-a Vesna Pusić, a glavni tajnik SDP-a i direktor kampanje Igor Dragovan bit će na četvrtom mjestu.

Prvi u II izbornoj jedinici bit će predsjednik SaboraJosip Leko, na prvom mjestu u III jedinici bit će ministar prometa Siniša Hajdaš Dončić.

U IV jedinici koja obuhvaća Osijek i Baranju na prvom mjestu će biti Domagoj Hajduković, u V koja pokriva Vukovar, Slavonski Brod, Požegu prvi na listi bi trebao biti Zdravko Ronko.

U VI će frontman biti ministar financija Boris Lalovac, a u VII najmoćnija SDP-ovka Milanka Opačić.

Kako se i očekivalo u IX jedinici prvi na listi će biti ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić, a u X ministar obrane Ante Kotromanović.

 


 

I. izborna jedinica

1. Zoran Milanović

2. Vesna Pusić (HNS)

3. Davor Bernardić

4. Igor Dragovan

5. Orsat Miljenić

6. Siniša Varga

7. Joško Klisović

8. Melita Mulić

9. Alen Prelec

10. Igor Kolman (HNS)

11. Gordana Pažur (HSU)

12. Snježana Bužinec

13. Sonja Konig (HNS)

14. Karolina Leaković


 

II. izborna jedinica

1. Josip Leko

2. Gordan Maras

3. Vedran Babić

4. Gordana Sobol

5. Željko Šemper (HSU)

6. Dražen Pros

7. Stanko Grčić (A-HSS)

8. Anka Mrak-Taritaš (HNS)

9. Vesna Jakas

10. kandidat Hrvatskih laburista

11. Višnja Fortuna (HSU)

12. Draženko Pandek

13. Melita Samoborec (HNS)

14. Branimir Katalenec


 

III. izborna jedinica

1. Siniša Hajdaš Dončić

2. Milorad Batinić (HNS)

3. Dragica Zgrebec

4. Matija Posavec (HNS)

5. Marija Puh (HNS)

6. kandidat Hrvatskih laburista

7. Mario Habek

8. Snježana Španjol

9. Božica Makar (HNS)

10. Dubravko Bilić

11. Dunja Špoljar

12. Valentin Kočila (HSU)

13. Štefanija Damjanović (HNS)

14. Predrag Štromar (HNS)


 

IV. izborna jedinica

1. Domagoj Hajduković

2. Ivan Vrdoljak (HNS)

3. Jaroslav Pecnik (Hrvatski laburisti)

4. Tomislav Žagar

5. Damir Tomić

6. Marijana Živko

7. Sonja Kovač

8. kandidat Hrvatskih laburista

9. Ivana Deskar

10. Ivo Begović (A-HSS)

11. Željka Zagvozda

12. Mirjana Nedović

13. Stjepan Ćuraj (HNS)

14. Mirta Vlahović


 

V. izborna jedinica

1. Zdravko Ronko

2. Tihomir Jakovina

3. Marija Ilić (HSU)

4. Predrag Matić

5. Damir Rimac

6. Ivica Mandić (HNS)

7. Biljana Gaća

8. kandidat Hrvatskih laburista

9. Roberto Lujić

10. Ermina Berbić Kolar

11. Marinko Lukenda (HSU)

12. Anica Birač

13. Vera Bošnjak (HNS)

14. Martina Vlašić


 

VI. izborna jedinica

1. Boris Lalovac

2. Rajko Ostojić

3. Goran Beus Richembergh (HNS)

4. Mirando Mrsić

5. Ivo Jelušić

6. Zoran Vasić

7. Bojan Glavašević

8. Kristina Ikić-Baniček

9. Iva Prpić

10. kandidat Hrvatskih laburista

11. Ljeposava Barta (HSU)

12. Maja Sporiš

13. Boris Blažeković (HNS)

14. Svjetlana Lazić


 

VII. izborna jedinica

1. Milanka Opačić

2. Mihael Zmajlović

3. Nada Turina Đurić (HNS)

4. Nenad Stazić

5. Tomislav Saucha

6. Damir Mateljan

7. Saša Đujić

8. Kristijan Rajšel

9. Nenad Livun

10. Alojz Horvat (A-HSS)

11. Eni Šebalj

12. Sanja Udović

13. Marko Boras Mandić (HNS)

14. Vesna Nađ


 

VIII. izborna jedinica

1. Željko Jovanović

2. Peđa Grbin

3. Silvano Hrelja (HSU)

4. Nandi Tireli (Hrvatski laburisti)

5. Ana Komparić-Devčić

6. Tanja Vrbat

7. Dino Manestar

8. Danijel Ferić

9. Andrej Poropat (HNS)

10. Sandra Krpan

11. kandidat Hrvatskih laburista

12. Ada Damjanac

13. Mirela Ahmetović

14. Walter Volk


 

IX. izborna jedinica

1. Ranko Ostojić

2. Ivan Klarin

3. Sabina Glasovac

4. Ingrid Antičević-Marinović

5. Franko Vidović

6. Klement Bašić (HNS)

7. Duško Vidov

8. Vedran Kovačić

9. Renata Sabljar-Dračevac

10. Tomislav Zrinski

11. Marija Alfirev

12. Anđelko Parčina (A-HSS)

13. Vlatka Duilo (HNS)

14. Boris Milošević


 

X. izborna jedinica

1. Ante Kotromanović

2. Branko Grčić

3. Arsen Bauk

4. Darko Parić

5. Davor Penić

6. Valentin Dujmović (HNS)

7. Nikša Peronja

8. Veselko Gabričević (HSU)

9. Tonči Bilić

10. Ivana Marković

11. Tonka Ivčević

12. Luce Gvozden (HSU)

13. Srdjan Gjurković (HNS)

14. Ljubica Brailo